STİL SAHİBİ BAYANLAR

Daha şık, alımlı ve stil sahibi görünmenin yolları..26 Ekim 2010

WOMENİST.NET '41 KERE MAAŞALLAH'

41 Kere Maşallah!


Acısı ve tatlısı ile yılları deviren, özel yaşamlarında ve kariyerlerindeki en güzel dönemlerini geçiren, 41 yaşındaki ünlüler!

Kariyer basamaklarını bir bir çıkarak üstün başarılara imza atan ünlüler, dur durak bilmeden yaşantımıza yeni projelerle girmeye devam ediyorlar. Bizler nasıl yaşlanıyorsak, onlar da yaşlanıyorlar. Yılların getirdiği tecrübe, yüzlerindeki tebessüm ile birleşince bize de geriye “41 Kere Maşallah” demek kalıyor. İşte ülkemiz ve dünyadan 41 yaşındaki bazı ünlüler;

 Beyazıt Öztürk


Yılların şovmeni Beyaz, sanki sadece saç stilini değiştirmiş ve biraz da olgunlaşmış gibi. Uzun boyunun ve renkli kişiliğinin de etkisiyle değil yaşlı adam, orta yaşlı adam imajı bile yok. Sanki hala ekranlarımıza ilk çıktığındaki Beyaz. Şu sıralar evlenme planları yaptığı kız arkadaşından ayrılması ile gündemde olan Beyazıt Öztürk, Beyaz Show’u saçları beyazlaşınca da sürdürmeye kararlı. Beyaz’a da 41 Kere Maşallah! 
 
Cate Blanchett


Yüzündeki asaleti oyunculuğuna da fazlasıyla yansımış olan Cate Blanchett’in 41 yaşında olduğuna inanmak biraz güç. Her türlü filmde görmekten gayet keyif aldığımız, büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Blanchett, muhteşem kahkahaları, gezmeyi ve görmeyi seven yönüyle ileriki yaşlarında da genç bir görünüme sahip olacağa benziyor. 
 
Jennifer Aniston


Daha çok kadınlar tarafından sevilen, takip edilen, dergi kapaklarından görmeye alışık olduğumuz Jennifer Aniston kameralar önündeki kariyeri kadar kamera arkasında da girişimlerde bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda yeni parfümünün satışına start veren Aniston, pek yakında yönetmenliğe soyunmaya hazırlanıyor. Jennifer’ın bu yaşa gelip, hâlâ yaşlanmamış olmasının sebebi genlerinde gizli olabilir mi? Babası Giritli olan Jennifer Akdeniz kökenli olmasının yaşlanmasını geciktirdiğini düşünüyor. Ayrıca genç kalmasını sağlayan en önemli sırlarından birisi de spor yapmakmış. Bu, aslında hepimiz için bir sır olmaktan çıkmış bir gerçek. Ne dersiniz bizler de spor yaparak genç kalır mıyız? Bir “41 Kere Maşallah” da Jennifer Aniston için 
 
Bennu Yıldırımlar


Yıllar önce çoğumuzun gönlünde taht kurmuş olan “Süper Baba” dizisinde asi bir kızı canlandırarak hayatımıza girmiş olan Bennu Yıldırımlar daha sonra oynadığı bir çok dizi ve film ile kariyerinde emin adımlarla ilerledi. Şimdilerde o asi kızdan eser yok tabii fakat yaşının olgunluğunu da gayet iyi yansıtıyor. 
 
Catherine Zeta Jones


Şu sıralar eşi Michael Douglas’ın hastalığı, çocukların eğitimi, taşınma gibi türlü türlü işlerle meşgul olan Jones, belli zamanlarda her ne kadar kilo alıp yaşını gösteriyor olsa da genel anlamda ilk bakışta 41 yaşında diyebileceğiniz bir ünlü değil. 25 Eylül 1969 Galler doğumlu olan ünlü aktris, Chicago filminde canlandırdığı "Velma" karakteriyle Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü sahibi olmuştu. 
 
Jennifer Lopez


Seksi Latin yıldız dansçı olmasının da faydasıyla yıllara göğüs germiş, etkili fiziğiyle hep bir genç kız edasıyla karşımıza çıkmıştır. Meşhur kalçaları, karşı konulamaz cazibesi ve etkin mizah anlayışı ile, değil 41, 51 hatta 61 yaşına da gelse sahnelerden eksik olmayacak. Grace Jones’un yerini alacak gibi gözüküyor. Bu yaz Kıbrıs’ta vereceği konseri iptal etmesiyle de gündemimize oturmuş olan Lopez’in genç kalmasındaki sır olan dansları ve hareketli temposuna devam ettiği sürece çok fazla değişmeyeceği kesin. 
 
Edward Norton


Yakışıklı mı? Yetenekli mi? Yoksa her ikisi mi? Bunlar tartışıladursun, orta yaşların genç delikanlılarından olduğu kesin. Havalı filmlerin havalı adamı Norton, birbirinden apayrı karakterleri canlandırmasıyla da ünlü. Mimikleri ve yüzündeki doğal ifadeler ile yaşlandığında da karizmatik olmayı, karizmatik kalmayı becerebilen bir aktör olacağı kesin. Bakalım kırklı yaşlar ona daha neler kazandıracak? 
 
Acun Ilıcalı


Yıllar geçiyor, başarıları ve örnek alınması gereken vizyonu ile sürekli gündemde kalan Acun yaşlanmıyor. Aynı yüz, aynı duruş. Yıllar sanki kendisini gençleştiriyor. Yoğun yaşantısına, ağır sorumluluklarına rağmen yüzündeki gülücükleri kaybetmeyen Acun’un hayat hikayesini bir gün beyaz perdede görebiliriz. Emin olun ki o zaman da 10 yıl önce neyse öyle kalacağa benziyor. Acun bu! Her şeye meydan okuduğu gibi, yıllara da meydan okuyor. Acun’a 42 kere Maşallah! 
 
Renee Zellweger


Babası İsviçreli, annesi ise Norveçli olan Renee bakışlarındaki marjinalliği ile ünlü. Kuzey ülkesi insanlarının esrarengiz yüz hatlarına sahip olan ünlü aktris sürekli kilo alıp vermesi ile de meşhur. Gözlerinin içi gülen ender yıldızlardan biri olan Zellweger 41 yaşındaki diğer ünlülerimizden. 
 
Javier Bardem


Kimine göre çirkin, kimine göre inanılmaz yakışıklı. Atletik bir vücuda ve karizmatik bir isme sahip olan Bardem, Penelope Cruz ile olan evliliği ve Julia Roberts ile baş rollerini paylaştığı “Eat Pray Love” filmindeki son performansı ile şu sıralar gündemde. Los Lunes Al Sol filminde sakallı görüntüsü ile yaşlı bir imaj çizen Bardem, sakal bırakmadığı dönemlerde daha da genç gösterebiliyor. 41 yaşın bir erkeğin hayatında ayrı bir yeri olduğunu Javier Bardem’in olgun, etkileyici ve sıradışı tarzından da bir kez daha anlıyoruz. 
 
Josh Holloway


Dünyaca ünlü Lost dizisinde alaycı, kendini beğenmiş fakat gizli bir romantik karakteri canlandıran Holloway’in sadece vücuduna bir göz atsanız yirmili yaşlarında olduğuna dair rahatlıkla bahse girebilirsiniz. Etkileyici bakışları, üstün fiziğiyle ülkemizde de kendisi ile aynı yaşta olan Beyazıt Öztürk’ün programına da katılmış olan Holloway söylentilere göre meşhur “Görevimiz Tehlike” filminin dördüncüsünde rol alacak. Şu sıralar uzattığı sakallarına biraz aklar düşmüş olsa da 41 yaşın güzelliği yüzünden eksik olmuyor. 
 
Mariah Carey


Doksanlı yıllarda karşımıza ilk çıktığındaki çıtı pıtı hallerinden çok fazla eser kalmasa da sempatik tavırları ve tatlı yüzü ile 41 yaşında bile hala genç ve dinamik olan Mariah Carey son yıllarda biraz kilo alsa da seksi görünmeyi en iyi becerebilen, tavırlarıyla ilgi odağı olmaya devam eden bir kadın. Precious filmindeki rolüyle beyazperde de iddialı olabileceğini, kilo almaya devam etmediği takdirde de genç kalacakmış gibi gösteriyor. 
 
İzel


Zamanında bizi Eurovision şarkı yarışmasında da temsil etmiş olan, Türk Pop tarihine adını yıllar ince yazdırmış olan İzel, geçen yılların ardından olgun görünümü ile güzelliğini koruyor. İzel’in 41 yaşında olduğunu düşününce, yıllar ne kadar çabuk geçip gidiyor diye düşünmeden yapamıyoruz. 
 
Neslihan Yeldan


Tiyatro ve sinema oyuncusu Yeldan, eşsiz çekiciliği, güzel dudaklarıyla ve enteresan mimikleriyle hayatımıza girmiş bir kadın. Şimdilerde 41 yaşında, fakat hâlâ güzel ve alımlı.

Hiç yorum yok: